Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 34 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | AC |
| Application | Metal Saw |
| Brand Name | VEVOR |
| Saw Type | Circular Saw |
| Voltage | AC 120V 60HZ |
| Blade Diameter | 35.5cm |
| Pivoting Fence Angle | 0-45 Degrees |
| Rated Power | 2300W |
| No Load Speed | 3600rpm |
| Net Weight | 13.8kg |
Instock
There are no reviews yet.