Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 26 × 18 cm |
| Certificate Number | GZHH0040499801 |
| CE | Certificate |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | Left |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Distance | 30m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 33*12.9*9 cm |
| Model Number | R/T |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | RUBBER, ABS |
| Brand Name | rastar |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Feature | Doors & Rear Hood opened by hand, With Sounds |
Instock
There are no reviews yet.