Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 21 × 8 cm |
| Usage | Home DIY |
| Certification | CE, FCC |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Brand Name | RexLeLXB |
| Saw Type | Reciprocating Saw |
| Product ame: | Reciprocating Saw |
| Material: | Metal, plastic |
| Voltage: | 18/20V |
| Reciprocating stroke: | 15mm |
| No-load reciprocating frequency: | 0-3500 times/min |
| No-load current: | 3.8A |
| Cutting thickness: | 0-100 (wood) |
| Rated output power/current: | 150w |
| Load output power/current: | 300w-350W |
Instock
There are no reviews yet.