Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.941 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 24 × 21 cm |
| Battery | 1pcs |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | 1000-1299W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 2800g |
| Max. Cutting Depth | 45mm |
| Max. Cutting Width | 45mm |
| No-Load Speed | 11000rpm |
| Certification | CE, RoHS, UL, weee |
| Model Number | SKU70017833 |
| Rated Input Power | 300W |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Blade Diameter | 125mm |
| Brand Name | Hormy |
| Saw Type | Circular Saw |
| Motor type | Brushless |
Instock
There are no reviews yet.