Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 30 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 2000-3999W |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Metal Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Brand Name | NewBeny |
| Saw Type | Reciprocating Saw |
| Motor type | Brushless |
| Name | Electric Reciprocating Saw |
| Voltage | 18V |
| Power | 3000W |
| Motor | Brushless Motor |
| No-load-Speed | 0-3000rpm/min |
| Stroke Length | 10mm |
| Max Metal Cuts Depth | 20mm |
| Max Wood Cuts Depth | 100mm |
| Max Plastic Cuts Depth | 50mm |
| Compatible with | 388vf/For MAKITA Battery |
Instock
There are no reviews yet.