Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 28 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 1000-1299W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 3.5kg(body) |
| Max. Cutting Depth | 62mm |
| Max. Cutting Width | 75mm |
| No-Load Speed | 6000rpm |
| Model Number | LB293 |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Blade Diameter | 185mm(7 inch) |
| Brand Name | heimerdinger |
| Saw Type | Circular Saw |
| Motor type | Brushless |
| Motor | Brushless EC motor |
Instock
There are no reviews yet.