Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.621 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 19 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| Wattage | 800W-999W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 2.1kg(body) |
| Max. Cutting Depth | 32mm |
| No-Load Speed | 6000rpm |
| Model Number | LB290 |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Blade Diameter | 125mm(5inch) |
| Brand Name | heimerdinger |
| Saw Type | Circular Saw |
| Motor type | Brushless |
Instock
There are no reviews yet.