Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | 1000-1299W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 2.62kg(without battery) |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Brand Name | PT-CLUB |
| Saw Type | chain saw |
| Motor type | Brushless |
| No Load Speed | 3800rpm |
| Max Cutting Diameter | 250mm/10inch |
| Power | 800W |
| Chain Linear Speed | 6.9m/s |
Instock
There are no reviews yet.