Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 14 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | 500W-799W |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1kG |
| Dimensions | 8inch |
| Max. Cutting Depth | 150mm |
| Max. Cutting Width | 150mm |
| Certification | CE |
| No-Load Speed | 3000rpm |
| Model Number | Electric Chain Saw |
| Rated Input Power | 600W |
| Origin | Mainland China |
| Power Source | Battery |
| Application | Wood Saw |
| Rated Voltage | 18V |
| Blade Diameter | 8inch |
| Brand Name | LWHYY |
| Saw Type | chain saw |
| Motor type | Brushless |
| Chain Speed | 8M/S |
| Chain | Quick Adjustment |
| oil outlet | Press oil outlet |
| Material | ABS+Metal |
| chainsaw | brushless chain saw |
| electric saw | rechargeable mini saw |
Instock
There are no reviews yet.