Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 15 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Flight Time | 30 minutes |
| Remote Distance | 100 FT |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 11.4 x 4.1 x 5.9 in/29 x 10.5 x 15 cm |
| Model Number | 1556 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Remote Controller |
| Control Channels | 9 Channels |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, Plastic |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car, RC Dump Truck |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Brand | VEVOR |
| Age | 8+ |
| Single Battery Life | 30 minutes |
| Load Capacity | 6 lbs/2.72 kg |
| Max Speed | 226 ft/min (69 m/min) |
Instock
There are no reviews yet.