Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | yes. |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode number | yes. |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | Remote control car |
| Steering servo | electric car |
| Power | Yes. |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25 mins |
| Tire Track | electric car |
| Wheelbase | CAR RC |
| Warning | Not for kids under 3 months |
| Remote Distance | 40m |
| Warranty | Not for kids under 3 months |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 21*13.5*11cm |
| Torque | RC CAR |
| Model Number | Q181 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER, PVC, ABS |
| Brand Name | VSVAW |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Model 1 | radio control car |
| Model 2 | Remote control car |
| Model 3 | Off-road motorcycle |
| Model 4 | Received within 3 days |
| Model 5 | rc truck |
| Model 6 | AS Shown |
| Model 7 | 16103 |
| Model 8 | 16101 |
Instock
There are no reviews yet.