Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 17 cm |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Origin | AE(Origin) |
| Weight | 6.65kg |
| Dimensions | 33.25*33.25*17.1 |
| No-Load Speed | 3000rpm |
| Max. Planing Width | 15cm/5.91in |
| Max. Planing Depth | 1-4mm/0.04-0.16in |
| Brand Name | CNCEST |
| Power Source | AC |
| Rated Voltage | 110v |
| Color: | Orange |
| Process: | Integrated Molding |
| Material: | Tungsten Steel, Rubber, Plastic |
| Motor Type: | Brushed Pure Copper Motor |
| Voltage: | 110V |
| Power: | 4580W |
Instock
There are no reviews yet.