Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Weight | 1.5kg |
| Certification | CE, KC |
| Dimensions | 242x100x104mm |
| Model Number | GHO12V-20 |
| Max. Planing Width | 56mm |
| Max. Planing Depth | 17mm |
| Brand Name | EXUAN |
| Power Source | DC |
| Product Name | Electric Planer |
| Operation mode | Handheld |
| Voltage | 12V |
| Idle speed | 14500 revolutions per minute |
| Adjustable cutting depth | 0-1.0mm (maximum 2.0mm) |
Instock
There are no reviews yet.