Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Origin | Mainland China |
| Weight | 3.7KG |
| Model Number | DCW620/DCW620B |
| Brand Name | DEWALT |
| Power Source | Battery |
| Collet Diameter | 0.5 in, 12.7 mm |
| No Load Speed (RPM) | 23000 |
| Max. Cutter Diameter [Imperial] | 2.5 in |
| Max. Cutter Diameter [Metric] | 63.5 mm |
| Power | 1700 W |
Instock
There are no reviews yet.