Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15mins |
| Remote Distance | 80M |
| Scale | 1:30 |
| Dimensions | 1/43 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | MODEL RTR |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.