Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | 16-B0 |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Power | Electricity |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15 minutes |
| Remote Distance | About 50m |
| Warranty | One year |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 24*9*8cm |
| Model Number | 16-B0 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER |
| Brand Name | LISM |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| name 1 | rc car off road |
| name 2 | rc car |
| name 3 | rc car drift |
| name 5 | vehicle |
| name 6 | Climbing car |
Instock
There are no reviews yet.