Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 16 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Power Source | Battery, Electricity |
| Weight | 1.55kg |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | EMDTOOL |
| Type | Rechargeable Electric Wrench, Right Angle wrench |
| Sub-Type | Ratchet Angle Wrench |
| Voltage | 12V |
| No-load Rotating Speed | 2300RPM |
| Battery Capacity | 1500mAh |
| Head Size | 3/8"(10mm) |
| 7Pcs Socket Set | 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17mm |
| Uses | truss installation, stage construction, car repair |
| Torque | 200Nm |
Instock
There are no reviews yet.