Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.635 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Power Source | DC, Other |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1.5KG |
| Model Number | DKBW20XL01 |
| Certification | CE |
| Rated Voltage | 20V |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DEKO |
| Max. Torque | 350N.m |
| Type | Impact Wrench |
| Anvil Size | 13mm(1/2'') |
| Impact Per Minute | 0-3200/min(IPM) |
| No-Load Speed | 0-1000/1800/2450/min(RPM) |
| Battery Capacity | 20V 1500mAh |
| Battery Charger(Input) | AC 100-240V, 50/60Hz, 1A |
| Battery Charger(Output) | DC 21.5V, 1.5A |
| Charge Time | 1-2H |
Instock
There are no reviews yet.