Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 32 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | Battery, Electricity |
| Rated Voltage | 21V |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | DayPlus |
| Type | Impact Wrench |
| Lithium battery | 6000mAh |
| Speed | 3 speeds |
| Weight | 4.3KG/4.7KG |
| No-load speed | 0-2300RPM |
| Rotational speed | 0-3200RPM |
| Impact frequency | 0-2900 RPM |
| Output Shaft | 1/2"Chuck |
| Thread diameter | 4-26mm |
| Maximum torque | 1500 N.M |
| Charge time | 1 hour |
| Using time | 1 hour |
| Motor Type | Bruhless Motor |
Instock
There are no reviews yet.