Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 23 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Power Source | Battery, Electricity |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 0-8500 ipm |
| Brand Name | ONEVAN |
| Motor type | Brushless |
| Type | Impact Wrench |
| Max power | 2800W |
| Standard Bolt | M12-M30 (1/2"-1-1/4") |
| High Strength Bolts | M10-M24 (3/8"-1") |
| Square drive screw | 12.7 mm (1/2") |
| No-load speed | 0-8000 rpm |
| Impact frequency | 0-8500 ipm |
| MAXIMUM TORQUE | 2800N.M |
| Square drive | 1/2 |
| Gears | Forward 3, Reverse 2(including reversing emergency stop) |
| Vibration level | 20.0 m/s² at maximum impact fastening of the tool |
| Battery | 588VF |
| Battery capacity | 22900mAh/piece |
Instock
There are no reviews yet.