Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Weight | 2.5kg, 14 |
| Dimensions | 36x18x13cm |
| Certification | CE |
| Frequency | –, 5060HZ |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | MAXXT 6Inch 150mm Power Sander, R7303 |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Power Source | AC, Electric |
| Rated Voltage | 220V, 120V240V |
| Type | Floor Polisher |
| Grade | DIY Industrial |
| Warranty | 6 monthes |
| Customized support | OEM ODM OBM |
| Place of Origin | Zhejiang China |
| Variable Speed | Yes |
| Rated Input Power | 350W |
| NoLoad Speed | 400010000RPM |
| Sand Pad Size | 150mm/125mm |
| Application | All |
Instock
There are no reviews yet.