Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 13 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Rated Voltage | 220V |
| Rated Input Power | 800W |
| Chuck Diameter | 6.35mm(1/4") |
| Model Number | Woodworking Electric Trimming Machine |
| Brand Name | meterk |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Plug | EU-plug, US-plug (optional) |
| Color | black+red |
| Material | metal+plastics |
| Power | 800W |
| No-load speed | 30000rpm |
| Power cable length | 1.8m |
| Collet diameter | 6.35mm(1/4") |
Instock
There are no reviews yet.