Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushed |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Frequency | 50Hz |
| Rated Voltage | 220V |
| Rated Input Power | 800W |
| Chuck Diameter | 6.35mm (1/4) |
| No-Load Speed | 30000rpm |
| Model Number | 800-Trimmer |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Suitable for | for wood cutting, trimming |
| Color | Red, Blue |
| Russian Warehouse | Yes, Support |
| Spain Warehouse | Yes, Support |
| Poland Warehouse | Yes, Support |
Instock
There are no reviews yet.