Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 18 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Steering servo | 17g 5 wires steering servo |
| Power | 260 brushed motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | Approx.25 minutes |
| Tire Track | 15.7cm |
| Remote Distance | 40m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 28*16*16.2cm |
| Model Number | SG PINECONE FORSET 1613 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | as show |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.