Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Frequency | 50Hz |
| Rated Voltage | 220V |
| Chuck Diameter | 6/ 6.35 /8mm |
| Model Number | BL168 |
| Brand Name | LWHYY |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Gear | 5-speed transmission |
| Depth adjustment | 20mm adjustable |
| No-Load Speed | 10000rpm-30000rpm |
| electric milling cutter 220v | Cordless Compact Router |
| Brushless Electric Trimmer | Suitable for carving/trimming/grooving of wood, etc |
Instock
There are no reviews yet.