Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Commercial Manufacture, Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Frequency | 50Hz, 50/60Hz |
| Rated Voltage | 220V |
| Rated Input Power | 800W, 110v or 220v (optional), 800W |
| Chuck Diameter | 6.35 mm, 6.35mm (1/4) |
| No-Load Speed | 30000rpm, Max 30000rpm |
| Model Number | Electric Wood Router |
| Brand Name | RDDSPON |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Adjustable Speed | Optional |
Instock
There are no reviews yet.