Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 35 cm |
| Certificate Number | As Show |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | As Show |
| Steering servo | As Show |
| Power | As Show |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20min |
| Tire Track | 185mm |
| Wheelbase | As Show |
| Warning | Away from fire |
| Remote Distance | 50m |
| Warranty | As Show |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30*23*11.5cm |
| Torque | As Show |
| Model Number | S140 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, PVC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.