Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Upper Shell |
| Size | 3S BATTERY |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | 11.1V 1500Mah/10400mAh |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – NiMH |
| Material | Composite Material |
| Brand Name | PYLRC |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
| Model 1 | 11.1V Battery |
| Model 2 | 3S LIPO Battery 60C |
| Model 3 | 45c /60CBattery |
| Model 4 | high capacity Battery |
| Model 5 | For RC Car |
| Model 6 | For Ricing |
| Model 7 | For Quadcopter |
Instock
There are no reviews yet.