Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Belt Sander |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Power Source | PNEUMATIC |
| Weight | 1250g |
| Sand Pad Size | 10x330mm |
| No-Load Speed | 16000rmp |
| Frequency | 16000rmp |
| Model Number | 1a000006A |
| Brand Name | SI FANG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Air Consumption | 4cfm |
| Working Pressure | 90psi |
| Type 1 | Air Belt Sander |
| Type 2 | Pneumatic Sanding Belt Grinder Machine |
Instock
There are no reviews yet.