Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 18 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Type | Random-Orbit Sander |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Power Source | Electricity |
| Weight | 2.5KG |
| Application | Universal |
| Sand Pad Size | 6 inch |
| No-Load Speed | 4000-10000/rpm |
| Rated Input Power | 350W |
| Frequency | 50Hz |
| Rated Voltage | 110V or 220V |
| Model Number | KS-02-150-5.0 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Sander | Brushless Sander |
| Sander a | Electric orbital sander |
| Sander b | Polishing machine |
| Sander c | Wall grinding machine |
| Sander d | Polisher machine |
| Sander e | Electric sander wood |
| Sander f | Strong car |
| Sander g | Angle grinder tools |
| Sander h | Grinder for walls |
| Sander i | Grinder |
Instock
There are no reviews yet.