Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.835 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Sheet Sander |
| is_customized | Yes |
| Model Number | KP-6793 Pneumatic Sander |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Material | Alloy Steel |
| Item Type | Pneumatic Sander |
| Chassis Specifications | Approx. 75 x 100mm / 3.00 x 4.00in |
| Deflection Diameter | Approx. 2.5mm / 0.10in |
| Free Speed | 10000rpm |
| Working Pressure | 0.6 to 0.8Mpa |
Instock
There are no reviews yet.