Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.291 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 20 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushed |
| Type | Belt Sander |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Power Source | Electricity |
| Weight | 3.8kg |
| Application | Woodworking, metal working, rust removal, polishing |
| Sand Pad Size | 3×21 Inch |
| No-Load Speed | 200-400m/min |
| Rated Input Power | 900w |
| Frequency | 50/60hz |
| Rated Voltage | 230~ |
| Model Number | S1T-DD21-76 |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.