Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Model Number | MSN90 |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| is_customized | Yes |
| Capacity | 1PCS |
| Brand Name | AeroPro |
| Power Source | PNEUMATIC |
| Type | Palm Nailer |
| Dimension | 103*53*103mm |
| Weight | 0.35kg(0.8b) |
| Required pressure | 70-100PSI(5-7bar) |
| Max.pressure | 120PSI(8.3bar) |
| Nail Capacity | 1pc |
| Air Consumption | 2-4cfm |
| Recommended Lubricant | White mineral oil 10# |
| Fastener | Diameter3-7.5 |
| Nail Length | 90mm(3-1/2") |
Instock
There are no reviews yet.