Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Measurement Caliber | 10mm |
| Working Temperature | -10~40°C |
| Colorimeter Style | Handheld |
| Model Number | AC-115S |
| Brand Name | SOZZDA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Display | Triple 4 digit LCD Display |
| Data memory capacity | 99 set. (Direct reading from LCD display) |
| Temperature | Operating: 0~40°C(32~104°F) |
| Humidity | Operating: <85%RH., Storage: <70%RH. |
| Power source | 4×1.5 AAA (UM-4) Battery |
| Dimensions | Main unit: 140X70X31mm;Sensor : 44x55mm |
| Weight | 205g (not including battery) |
| Illuminating/ Viewing geometry | 45°/ 0°: Illumination at 45°, measrement at 0° |
| Illuminant | White LED lamp |
| Measuring area | Approx.10mm |
| Target color memory | 9 channel; set by measurement or keypad |
| Measuring range | L: 5 to 100 |
| RepeatabilIty | Standard deviation within Eab 0.5 (Measurement conditions: Average of measurements of standard white plate) |
Instock
There are no reviews yet.