Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.545 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 7 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Interface | USB |
| Brand Name | NITERUS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| LS172/LS172B Illumination geometry | 45/0 (45°annular illumination, 0° viewing angle) |
| LS173/LS173B Illumination geometry | D/8, specular component include (SCI) |
| Illumination light source | Full spectrum LED light source |
| Measuring aperture | 8mm |
| Measurement conditions | Light source D65, field of view 10° |
| Measuring time | About 1s |
| Dimension | 86mm*62.5mm*158mm |
| Weight | About 245g |
| Display | 480*320 dot matri IPS color screen |
| Language | Simplified Chinese, English |
| Charging port | USB (Type-C) |
| Operating temperature | 0~45℃, 0~85%RH (no condensation) |
| Storage temperature | -25~55℃, 0~85%RH (no condensation) |
Instock
There are no reviews yet.