Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 80g |
| Takeoff Weight | 100g |
| Transit Time (Days) | 100m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | aaa*3 |
| Motor | Brush Motor |
| Plugs Type | usb |
| Charging Time | 90minutes |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Power Source | Electric |
| Remote Distance | 150m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, Camera, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Brand Name | BANGKEXI |
| BANGKEXI Model | v43pro |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled, FPV Capable, Wi-Fi |
Instock
There are no reviews yet.