Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | NO |
| Drone Weight | 22g |
| Takeoff Weight | 100g |
| Transit Time (Days) | 1000m |
| Video Capture Resolution | 720P HD |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor |
| Model Number | Nimble65 1S |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | <5 |
| Control Channels | 8 CHANNELS |
| Controller Battery | not include |
| Motor | Brushless Motor |
| Power Source | Electric |
| Remote Distance | 1000m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions |
| Material | Carbon Fiber |
| Brand Name | Sub250 |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.