Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 33 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 4 |
| Drone Weight | 250g |
| Takeoff Weight | 250g |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | yes |
| Remote Distance | 500m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.