Instock
| Weight | 2.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 28 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | YES |
| Model Number | NF-722 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Product Model | IPCTESTER |
| Touch Screen | 7 inch G + G structure capacitance screen |
| LCD Screen | 7 inch resolution 1920 x 1200 IPS HD full view |
| Ethernet Port | 10/100/1000M adaptive |
| WIFI | Built-in wireless WIFI, speed 150M |
| IP Camera Test | 4K H.265 IP camera test, video image real-time display without delay, support video snapshot, recording and playback |
| ONVIF | ONVIF tool, support DAHUA, HIKVISION, ACTI, SAMSUNG and other more than 30 manufacturer private protocols and customized, support camera mobile client installation |
| PTZ Control | Support Pelco-D/P, Samsung, Panasonic, etc. more than 30 protocols |
| CVBS Analog Camera Test | 1 channel CVBS analog signal input, support PAL/NTSC format adaptation |
| HD Camera Test | Support HD TVI 8MP, CVI 8MP, AHD 5MP |
| Video Image Zoom | Real-time enlarge moving HD video image, max enlarge 8 times |
| Cable Test | Built-in cable testing tool, check cable sequence and breakpoint, etc |
| Audio Test | One channel audio signal input for testing, can be recorded and saved |
| Optical Power Meter | Test optical fiber parameters |
| DC 12V Power Output | DC 12V power output, max current 3A, provide temporary power for cameras |
| DC24V Power Output | DC24V power output, max current 1A, provide temporary power for cameras |
| PoE Power Output | 48V standard PoE output, provide PoE power for cameras |
| DC5V Power Output | Provide temporary power for USB-powered cameras or emergency power for mobile phones, max current 2A |
| PSE Voltage Test | Display PoE power supply device voltage and circuit condition |
| HDMI Video Input Test | Input HD video image into instrument to test video recorder |
| RS485 Serial Port tool | Can send or receive any data or hex data |
| Power Charger | DC 12 V/2 A |
| Battery | Built-in 7.4V polymer lithium battery, capacity 7000mAh, can work continually for 8-10 hours |
| Language | Chinese Simplified, Chinese Traditional, English, Germany, Spanish, Portuguese, Russian, French, Polish, Korean, Japanese, Turkish and Italian 13 languages |
| Internal SD Storage | 8G |
| Working Humidity | 30%-90% |
| Feather | IPC Tester |
Instock
There are no reviews yet.