Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | 105g |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | / |
| Charging Time | 60min |
| Dimensions | 30.6×31.2×10.1 |
| Remote Distance | / |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Remote Controller |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
| size | 30-50CM |
| brand | RE ERA |
| intended for | unlimited |
| packing | Color box |
| passageway | 6 channels |
| Toy material | Plastic |
| Item number | C138 / Bell206 |
| Remote control method | Handle |
| Takeoff full weight | 0-250g (excluding) |
| Maximum flight altitude | 0-120 meters (inclusive) |
| Empty weight | 0-1.5kg (inclusive) |
Instock
There are no reviews yet.