Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Smart Device | no |
| is_customized | Yes |
| Model Number | XT-33A |
| Brand Name | Xin Tester |
| Origin | Mainland China |
| Certification | FCC |
| Item | AC circuit breaker finder |
| Operating Voltage | 90-120V |
| Operating frequency | 50-60Hz |
| Operating altitude | 7000 feet(2000m) at most |
| Receiver weight | 130g |
| Transimitter weight | 80g |
| Receiver size | 192*54*28mm |
| Transimitter size | 103*56*30mm |
| Adjustable Sensitivity | Yes |
| Beeper Indication | Yes |
| Flashing LED light Indication | Yes |
| Low Battery Indication | Yes |
Instock
There are no reviews yet.