Instock
| Weight | 0.886 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 19 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | TOOLTOP |
| Origin | Mainland China |
| Name | 4 in 1 Multifuction Network Cable Tester |
| Display | 3.2 inche 240*320 color screen, 60000 counts |
| Power supply | 1500mAH(Host) / 800mAH(Receiver) Lithium Battery |
| Cable Length | Network cable (600M), telephone line (400M), coaxial cable (400M) |
| Length self-calibration | Support |
| Digital Tracing | Digital mode (ET636), Digital and vibration mode(ET638) |
| Cable Mapping | Normal/Open/Short/Cross |
| QC Crimping | Support |
| Receiver | Sensitivity adjustable |
| Switch Flash | 10M/100M/1000M |
| POE Test | Voltage/polarity |
| VFL | 10wm, about 10kM, ON 1Hz/2Hz/OFF |
| Optical Meter Measurement range | -70.00~6.00 dBm |
| Interface | ST, SC, FC |
| Multimeter | only for ET638 |
| DC Voltage | 1000V |
| AC Voltage: | 750V |
| DC Current: | 10A |
| AC Current | 10A |
| Resistance | 60MΩ |
| Capacitance | 60MF |
| Frequency | 6MHz |
| Continuty | support |
| Diode | support |
| Fuse | CE 5*20mm 10A/100V |
Instock
There are no reviews yet.