Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | 4090 |
| Brand Name | RuoShui |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Measurement Parameter | Main parameter: L/C/R/Z |
| Measurement Range(L) | 0.001μH – 9999H |
| Measurement Range(C) | 0.001pF – 9999μF |
| Measurement Range(R) | 0.0001Ω – 99.99MΩ |
| Basic Accuracy | 0.10% |
| Test Frequency (Hz) | 100~10kHz/100~20kHz/10~10kHz/10~100kHz |
| Internal Bias | 0-1500mV adjustable, 1mV stepping |
| Correction Function | Open circuit correction, short circuit correction |
| Product Name | LCR Meter |
| Feature | 110V/220V |
| Feature 1 | Accuracy 0.1% |
| Feature 2 | 10KHZ Bandwidth Capacitor |
| Name | Digital LCR Bridge |
| Feature 3 | transistor tester |
Instock
There are no reviews yet.