Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | LCR-P1 |
| Brand Name | FNIRSI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Capacitance: | 25pF-100mF |
| Inductance: | 10uH-1000uH |
| Resistance: | 0.01Ω-50MΩ |
| Diode: | Forward voltage drop Less than4.5V |
| Voltage Regulator Diode: | 0.01-4.5V, 0.01-32V |
| Transistor: | 10-600 |
| Field-Effect Transistor: | JFET, IGBT, MOSFET |
| Battery: | 0.1-4.5V |
| One-way/Bidirectional thyristor: | Turn-on voltage Less than 5V, gate trigger current Less than 6mA |
| IR remote decoding: | NEC protocol infrared code |
| Battery Capacity: | 300mAh lithium battery |
| Charging Specification: | USB Type-C, 5V/1A |
| Screen Display: | 1.44 Inch Color Screen |
| Anti-burn protection: | supported |
| Data Export: | supported |
| Firmware upgrade: | supported |
Instock
There are no reviews yet.