Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 14 × 3 cm |
| is_customized | Yes |
| Model Number | DIY DC 5V Digital Transistor Tester Capacitor Capacity Meter |
| Brand Name | Aideepen |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Power supply voltage | USB powered DC 5V |
| Measurement range of non-polar capacitance | 1pF~2200pF |
| Polarized capacitance measurement range | 1uF~12000uF |
| Inductance measurement range | 1uH~1H |
| Frequency measurement range | 20Hz~400KHz |
Instock
There are no reviews yet.