Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | <10km/h |
| Drone Weight | about 49g |
| Takeoff Weight | about 65g |
| Transit Time (Days) | 100m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Certification | CE |
| Model Number | 4D-M5 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 3.5 Channels |
| Controller Battery | 3 x 1.5 AA Battery (not included) |
| Motor | Brush Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | as show |
| Warranty | 15 days |
| Charging Time | About 90 minutes |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 25*12*5cm |
| Remote Distance | 100m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | 4DRC |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | other |
Instock
There are no reviews yet.