Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 38 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, JIMTEC |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 2 years |
| Type | ultrasonic flaw crack detection device |
| Customized support | OEM, ODM |
| Place of Origin | Beijing, China |
| Model Number | JITAI9102 |
| Material | Plastic |
| Size | 220*140*50 |
| Measuring Range | 0~15000mm |
| Material Sound Speed | 100~20000m/s |
| Gain Adjustment | 0~110dB |
| Flaw Detection Sensitivity Margin | ≥62dB |
| Dynamic Range | ≥32dB |
| DAC & AVG & TCG | YES |
| Frequency Range | 0.5~20Mhz |
| Built-in Standards | YES |
| PC Communication | YES |
| Battery | Lithium Ion Battery 5.0Ah, 11.1V |
Instock
There are no reviews yet.