Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, Karestar |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Model Number | K-WP200 |
| Power Source | Electricity |
| Warranty | Lifetime |
| After-sale Service | Return and Replacement |
| Material | metal, plastic |
| Shelf Life | 2 years |
| Quality Certification | ce |
| Instrument classification | Class II |
| Safety standard | GB/T18830-2009 |
| Applicable | Emergency, clinic, outdoor and vet inspection |
| Working system | Apple IOS and Android, Windows |
| Scanning mode | B, B/M, M, 2B |
| Battery working time | 3~5 hours(according to different probe and whether keep scan) |
| Probe frequency | 3.5MHz-5MHz |
| Scan depth | 90/160/220/305mm |
| Probe elements | 128 elements |
| Cineplay | Auto and manual, frames can set as 100/200/500/1000 |
| Puncture assist function | The function of puncture guide line |
| Automatic blood vessel measurement | Support |
Instock
There are no reviews yet.