Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, systec |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Customized support | OBM |
| Place of Origin | China |
| Type | Vortex Flowmeter |
| Material | Stainless Steel |
| Mesuring medium 1 | Liquid, gas (including natural gas) |
| Mesuring medium 2 | steam (saturated steam, superheated steam) |
| Nominal pressure | <2.5 mpa |
| Temperature range | 40-420°C |
| Installationmode | Pipe type flange clamping, pipe type flange connection |
| Accuracy level | Level 1.0 |
| Electricalinterface | M20*1.5 internal thread |
| Class of protection | IP65 |
| Explosion-proof class | Intrinsically safe, flame proof type |
| Body material | Stainless Steel |
Instock
There are no reviews yet.