Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.074 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 14 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | normal |
| Drone Weight | 70g |
| Takeoff Weight | no |
| Transit Time (Days) | no |
| Video Capture Resolution | other |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | Dry battery |
| Remote Distance | no |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.